Sun February 23, 2020   |   یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
معراج عاشورلو
رئيس سازمان مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي
     مناقصه، مزایده، فراخوان
واگذاری حق بهره برداری از غرفه عرضه مواد غذایی، صنایع دستی یا سوغات
انجام كليه خدمات حفظ، نگهداری، نگهبانی و نظافت بازارچه پرندگان
واگذاری حق بهره برداری از بازارچه محلی شهروند
اصلاحـیه آگهی مناقصه انجام کلیه خدمات حفظ، نگهداری، نگهبانی و نظافت بازارچه پرندگان
اصلاحیه آگهی مزایده واگذاری حق بهره برداری از بازارچه محلی شهروند
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/١٧ تعداد بازدیـد : ٣۵٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومي سازمان:


بازديد از سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي شهرداري کرج

 

 

 

 

بازديد سرپرست سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فراورده هاي کشاورزي به همراه هيئتي از مديران و کارشناسان شهرداري همدان از سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي شهرداري کرج با موضوع ساماندهي مشاغل و صنوف شهري

 

 

 

 

 

 

 

گزارش بازديد از سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي شهرداري کرج با موضوع ساماندهي مشاغل و صنوف شهري

 

 

 

 

 

الف- جلسه با مديرعامل و کارشناسان سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فراورده هاي کشاورزي شهرداري کرج

 

در ابتدا جلسه اي با حضور مديرعامل و مديران و کارشناسان سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي شهرداري کرج برگزار و در خصوص موضوعاتي از قبيل منابع درآمدي سازمان، نحوه همکاري و تعامل با اصناف، مزايا و معايب ساختار و اساسنامه جديد سازمان و ... بحث و تبادل نظر گرديد که مهمترين موضوعات مطرح شده در اين جلسه به شرح ذيل مي باشد:

- زمينهاي مورد نظر کشاورزي و سازمان در خصوص ساماندهي مشاغل، صنوف و ... از طريق تهيه طرح توجيهي مناسب و تعامل با اداره کل راه و شهرسازي، از اراضي دولتي به شهرداري و سازمان واگذار شود.

- اولين قدم در هر نوع برنامه ريزي، تهيه آمار و اطلاعات دقيق و مناسب از موضوع مي باشد که در اين خصوص سازمان مشاغل شهري کرج از طريق تهيه و راه اندازي نرم افزارهاي مناسب اطلاعات خوبي در خصوص اصناف، دستفروشان، بازارچه هاي محلي و ... تهيه نموده است و مورد استفاده قرار مي دهد.

- سازمان مشاغل کرج تلاش دارد بخش عمده اي از تصدي گري امور را به بخش خصوصي واگذار و تنها مديريت و نظارت بر امور را عهده دار شود.

- منابع درآمدي سازمان از طريق عوارض ورودي ميدان بار، اجاره و حق مديريت بازارچه هاي محلي (حدود 22 بازارچه محلي در کرج وجود دارد) و ... تأمين مي شود و در سالهاي اخير صد درصد بودجه تحقق يافته است.

- سازمان مشاغل کرج در سالهاي گذشته مطالعات آسيب شناسي سازمان را با تآکيد بر موضوعاتي نظير مشکلات قراردادهاي حقوقي سازمان، مشکلات مربوط به اسناد مالي و ... با روش swot انجام داده است که اين آسيب شناسي و به تبع آن هدف گذاري، راهگشاي خوبي براي امور سازمان بوده است.

 

ب- بازديد از مجتمع صنفي صنعتي 8 اتحاديه شيخ آباد

 

سازمان مشاغل شهرداري کرج به منظور ساماندهي و انتقال واحدهاي صنفي مربوط به 8 اتحاديه (از جمله درودگران، ام دي اف کاران و اتحاديه هاي مرتبط) در سالهاي گذشته سايتي را در محلي به نام شيخ آباد در نظر گرفته است. بخشهايي از اين سايت در حال حاضر فعال مي باشد، اما به دليل اينکه موضوع تهيه و واگذاري زمين به صورت صحيح و از طريق شرکت تعاوني يا سهامي انجام نشده و زمين در ابتدا به صورت مشاعي به اتحاديه هاي مربوطه و اعضاي صنفي آن به صورت کلي واگذار شده است و اختلاف بين اعضا به تشکيل پرونده هاي قضايي و مشکلات حقوقي منجر شده است، لذا انتقال صنوف و رونق سايت به کندي در حال انجام است. به نحوي که در حال حاضر بخش عمده اي از سايت هنوز ساخته و مورد بهره برداري قرار نگرفته است.

از مشکلات ديگر اين سايت عدم وجود وحدت رويه در پلان معماري و طرح نماهاي غرفه هاي ساخته شده مي باشد.

 

ج- بازديد از بازارچه هاي محلي لاله و البرز

 

همانطور که در بخشهاي قبلي گزارش ذکر شد، در شهر کرج حدود 22 بازارچه محلي وجود دارد که احتياجات شهروندان را عمدتاً در خصوص ميوه، سبزيجات، گوشت و موتد پروتئيني و .. تأمين مي کند. در اين بازديد، دو بازارچه لاله و البرز مورد بازديد قرار گرفت. موضوعات مهم مربوط به اين بازارچه ها به شرح ذيل مي باشد:

- سازمان مشاغل شهرداري کرج بر کليه امورات اين بازارچه ها از جمله قيمت گذاري اجناس، واگذاري غرفه ها و ... از طريق کارکنان خود و همچنين با استفاده از نرم افزار مخصوص نظارت مي کند.

- سازمان مشاغل شهرداري کرج در تعدادي از اين بازارچه ها با بخش خصوصي مشارکت دارد و تعدادي نيز بدون مشارکت سازمان توسط سرمايه گذار احداث شده اند. اما در همه موراد، شهرداري از قرارداد واگذاري غرفه هاي بازارچه سهم دارد و اين سهم صرفاً به خاطر برند سازمان و مديريت و نظارت بر اين بازارچه ها است. درآمد تقريباً مناسبي از اين بازارچه ها عايد سازمان مي گردد.

- در خصوص بازارهاي جديدي که در شرف احداث مي باشند نيز سازمان بدون  آورده مالي و صرفاً از طريق برند، مديريت و ارائه مجوزهاي لازم سهم مي برد که در برخي موارد اين سهم به 30 درصد نيز مي رسد.

 

د- بازديد از بازار فروش پرندگان زينتي تهران

 

بازار فروش پرندگان زينتي تهران واقع در جداره بزرگراه آزادگان، مورد بازديد قرار گرفت. اين بازار در حال حاضر در دو طبقه فعال بوده و فاز دون آن نيز در حال ساخت مي باشد.

 

ه- بازديد از سايت ساماندهي دستفروشان (شب بازار)

 

سازمان مشاغل شهرداري کرج به منظور ساماندهي دستفروشان شهر کرج، سايتي را که قبلاً بعنوان پارک سوار استفاده مي شده است، ساماندهي و با استفاده از اسپيس فريم به غرفه هاي مختلف تقسيم بندي نموده است و بيش از 100 غرفه طراحي شده است که بعنوان شب بازار توسط دستفروشان واجد شرايط و شناسايي شده توسط سازمان اجاره داده مي شود. به اين منظور حدود 280 ميليون تومان براي ساماندهي سايت اختصاص يافته است.

 

و- بازديد ميدان مرکزي ميوه و تره بار شهر کرج

 

ميدان مرکزي ميوه و تره بار شهر کرج در مساحت حدود 17 هکتار و با حدود 180 غرفه در حال حاضر فعال مي باشد. کليه غرفه ها به اشخاص به صورت سرقفلي واگذار شده است. سازمان مشاغل داراي دفتر مديريت مستقر در ميدان بوده و روي عملکرد ميدان نظارت دارد. مشکلات عمده ميدان بار شهر کرج، مشکلات ترافيکي، واگذاري اراضي مشاع از طرف غرفه داران به صورت غيرقانوني به افراد و وانت بارها، دخل و تصرف غرفه داران در غرفه هاي خود و افزايش غيرقانوني مساحت غرفه ها از طريق پيشروي به معابر و ... مي باشد.